Na „Świętach na Starówce” w Bielsku-Białej tłumy. Mimo problemów z dojazdem związanych z intensywnymi opadami śniegu wczoraj wieczorem zarówno na Rynku, jak na placu Wolności było tłoczno. Liczna publiczność oklaskiwała spektakl uliczny „Dziewczynka z zapałkami”. Przebojem jarmarku świątecznego jest grzaniec, którym rozbawieni bielszczanie rozgrzewają się na mrozie. Dziś dalszy ciąg zabawy.

Dzisiejsze koncerty na Rynku rozpoczną się o godz. 15.00. Wystąpią zespoły Miejskiego Domu Kultury: ,,Pinokio” i ,,Kontrasty” z DK w Komorowicach, ,,Melodyjka” z DK w Lipniku, ,,Stokrotki” i ,,Beskid” z DK Włókniarzy, Bielski Chór Gospel z DK w Olszówce oraz Verba Dei. Czynne będą stoiska gastronomiczne.

Na placu Wolności trwa świąteczny jarmark w Białej. Można kupić prezenty pod choinkę, różne artykuły przydatne w okresie świątecznym, a także wesprzeć bielskie organizacje pozarządowe, w tym Psią Ekipę, Mysikrólika, Stowarzyszenie Ada czy Fundację Zwierząt Skrzywdzonych i Porzuconych Budrysek. W mikołajkowej strefie dla dzieci wystąpią zespoły ,,Pinokio” i ,,Melodyjka”.

W ratuszu oraz Punkcie 11 przy ul. 11 Listopada odbywają się warsztaty dla dzieci.

Foto: Piotr Bieniecki

Program jarmarku świątecznego: Tir czekoladek i inne atrakcje tegorocznych Świąt na Starówce. Podajemy szczegóły!