Trakt 11 Listopada zdecydowanie ma potencjał, aby stać się ważnym punktem na kulturalnej mapie Bielska-Białej. Wczoraj otwarto tam nowy obiekt, gdzie przestrzeń dla siebie będą mieli ci, którzy nie znaleźli jej w innych miejscach. Atrakcjom towarzyszył bufet z poczęstunkiem, a otwarcie przyciągnęło tłumy bielszczan.

Punktualnie o godz. 17.11 przy ul. Listopada 24 nastąpił moment kulminacyjny piątkowych obchodów Dni Bielska-Białej 2022. Otwarty wczoraj Punkt 11 to nowa placówka kulturalna, gdzie przestrzeń dla siebie będą mieli ci, którzy nie znaleźli jej gdzie indziej. Będzie to miejsce różnych wydarzeń, m.in. ze sfery street artu, aktywujące mieszkańców w każdym wieku, nie tylko młodzież.

Z okazji oficjalnego otwarcia placówki odbyły się pokazy artystyczne w wykonaniu teatru tańca w choreografii Magdaleny Jakubiec oraz zabawa taneczna przy dźwiękach grupy Sandecki Brothers. Atrakcjom towarzyszył bufet z poczęstunkiem. Otwarcie przyciągnęło tłumy bielszczan, a zabawa trwała do godz. 22, gdy większość zebranych udała się na imprezę taneczną, która odbywała się na Rynku.

Władze miasta oraz osoby odpowiedzialne za organizację placówki zapewniają, że Punkt 11 jest otwarty dla wszystkich.

Tekst i foto: Adam Kanik