Jaworze świętuje. Po przerwie spowodowanej pandemią w wielkim stylu powróciła Jaworzańska Majówka. Gwiazdą wczorajszego wieczoru był zespół Kwiat Jabłoni, który ściągnął kilka tysięcy widzów, w tym liczne grono żywiołowych fanów. Widzowie wypełnili nie tylko cały amfiteatr. Ponad nim morze głów zajęło teren wszędzie tam, gdzie sięgał wzrok.

Kwiat Jabłoni powstał w 2018 roku i szybko zyskał ogromną popularność. W zeszłym tygodniu zagrał na festiwalu w Sopocie. Trzonem zespołu jest rodzeństwo Katarzyna i Jacek Sienkiewicz, którzy kontynuują muzyczne rodzinne tradycje. Ich ojcem jest Kuba Sienkiewicz, znany m.in. z zespołu Elektryczne Gitary. Występ wieczoru poprzedziły koncerty znanych bielszczanom Eclipse Band oraz Pawła Miklera z zespołem.

Dzisiaj w Jaworzu część dalsza majówki: obchody Dnia Dziecka. Atrakcje czekają rodziny z dziećmi do godz. 20. W planach są gry i turnieje sportowe, animacje, warsztaty, występy muzyczne, pokazy ratownictwa medycznego i sprzętu strażackiego, a na koniec dnia dyskoteka i pokazy ognia.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki