Od kwietnia Bielsko-Biała zyskała atrakcję łączącą edukację przyrodniczą z rozrywką. W kamienicy na rogu ulic Wzgórze i Zamkowej działa stała wystawa "Owady i spółka" prezentującą żywe owady oraz inne bezkręgowce. Zobaczyć tam można m.in. 30 egzotycznych straszyków i patyczaków, modliszki, ponad 30 gatunków pająków ptaszników oraz skorpiony.

W kamienicy na rogu ulic Wzgórze i Zamkowej zobaczyć można około 90 gatunków zwierząt, m.in. 30 egzotycznych straszyków i patyczaków, modliszki, karaczany, ponad 30 gatunków pająków ptaszników, skorpiony, ogromne ślimaki, mrówki, chrząszcze, a także krocionoga i skolopendrę. Niektóre ze zwierząt można nawet wziąć na ręce.

Maciej Kupczak jest biologiem i właścicielem wystawy. Od dawna zajmuje się popularyzacją nauki. To on lub inny z edukatorów z pasją oprowadza gości po muzeum, dzieląc się wiedzą za pomocą ciekawostek i interesujących opisów życia i zwyczajów swoich podopiecznych.

W każdy weekend wystawa przy ul. Wzgórze 18 otwarta jest dla wszystkich (w godz. 10-18 w soboty oraz od 10 do 16 w niedziele, w wakacje przez cały tydzień), ale od poniedziałku do piątku obsługuje umówione grupy oraz organizuje wyjazdowe warsztaty edukacyjne i spotkania. Bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł (rodzinny 2+2: 80zł, 2+3: 95 zł, bilety grupowe pow. 10 osób 15zł/osobę. Dla dzieci do 3 lat wstęp jest bezpłatny).

Foto: Piotr Bieniecki