Tegoroczna majówka w Bielsku-Białej upłynie pod znakiem obchodów 20-lecia istnienia Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki & Bractwa Śródziemia. W samo południe na placu Ratuszowym rekonstruktorzy otrzymali od prezydenta klucze do miasta. Widzieliśmy postacie znane z telewizji, kina i książek, z różnych epok. Następnie barwny pochód ruszy ulicami do parku Słowackiego.

O godz. 12.00 na placu Ratuszowym nastąpiło przywitanie grup rekonstrukcyjnych przez wiceprezydenta Piotra Kucię i przekazanie kluczy do miasta, a następnie ekipy ruszyły ulicami 11 Listopada, placem Chrobrego, Nad Niprem i Słowackiego do Parku Słowackiego, który na dwa dni będzie ich obozowiskiem.

W tych dniach w parku będzie można spotkać postacie ze wszystkich epok: od czasów Piastów po wojska XXI wieku oraz ze srebrnego ekranu i książek, czyli ze świata Władcy Pierścieni i Hobbita, Star Wars, Harry'ego Pottera i Mad Maxa. Zapowiada się niezwykła majówka w Bielsku-Białej! Więcej czytaj: Niezwykle atrakcyjna majówka w Bielsku-Białej. Szczegółowy program.

Foto: Piotr Bieniecki