Drugi dzień "Świąt na Starówce" wypełnił bielski Rynek szczelnym tłumem. Magnesem okazał się występ Dawida Kwiatkowskiego z zespołem, na który przybyli nie tylko bielszczanie. Już od wczesnych godzin rannych na placu na koncert oczekiwały fanki wokalisty, z których niektóre przebyły aż 600 km.

Dawid Kwiatkowski to piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Nagrał siedem solowych albumów studyjnych, z których większość dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, otrzymując status złotej i platynowej. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce - Bursztynowy Słowik, którą otrzymał za utwór Bez ciebie. Juror najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego The Voice Kids.

Gwiazdę wieczoru poprzedził koncert Eclipse Band. Zespół składający się z bielskich muzyków zadbał o klimat, wykonując piosenki związane ze świętami. Wieczór dopełniła dyskoteka na placu.

Foto: Piotr Bieniecki