Podobnie jak w latach poprzednich, w tych dniach na Rynku stanęły drewniane pawilony, w których działają stoiska gastronomiczne. Sprzedawane są tam gorące dania, ciepłe napoje, ciasta i inne smakołyki. Na scenie przez trzy dni Świąt na Starówce odbywać się będą występy artystyczne. Gwiazda tej edycji wielkiej bielskiej imprezy plenerowej będzie Dawid Kwiatkowski.

W Bielsku-Białej ruszyły wczoraj długo wyczekiwane Święta na Starówce. To bardzo lubiana przez bielszczan i gości impreza plenerowa, która na trwałe wpisała się w miejski krajobraz. Kiermasz, występy artystyczne i inne atrakcje tworzą wyjątkową przedświąteczną atmosferę na tydzień przed Bożym Narodzeniem.

Jak w latach poprzednich, na Rynku stanęły drewniane pawilony, w których działają stoiska gastronomiczne. Sprzedawane są tam gorące dania, ciepłe napoje, ciasta i inne smakołyki. Wiele atrakcji przygotowano także na placu Wolności, który na trzy dni odzyska swoją historyczną funkcję targową. Na kiermaszu świątecznym na placu znajdziemy m.in. stroiki, ozdoby choinkowe, biżuterię, dekoracje, miody i przetwory pszczele, wyroby rękodzieła, tradycyjne wyroby wędliniarskie, sery, słodycze, pierniki i żywność ekologiczną.

Foto: Piotr Bieniecki