Bajecznie wyglądają teraz ulice Bielska-Białej. W wielu miejscach rozbłysły bożonarodzeniowe światła, które będą cieszyć oko bielszczan i gości do końca stycznia 2022. Wczoraj wieczorem nie wszystkie z zaplanowanych były uruchomione, ale z pewnością każdego dnia będzie ich więcej.

Centralnym elementem świątecznych dekoracji w Bielsku-Białej jest choinka, która od tygodnia rozświetla plac Chrobrego. Imituje naturalne drzewo - ma brązowy pień i gałązki podobne do prawdziwej jodły. Konstrukcja jest ustawiona na cokole z napisem Bielsko-Biała, na którym są prezenty. Drzewko zdobią bombki i lampki w kolorze złota, czerwieni i srebra oraz gwiazda na czubie.

Bożonarodzeniowe dekoracje otrzymają plac Ratuszowy, ul. Ratuszowa, plac Wolności, ul. 11 Listopada, placyk przy Reksiu, ul. Przechód Schodowy, przejście podziemne na plac Chrobrego, sam plac, Rynek i osiem odchodzących od niego malowniczych uliczek: ul. Podcienie, Wzgórze, Schodowa, Kościelna, Cieszyńska, Celna, Kręta i Słowackiego oraz zamek książąt Sułkowskich.

Urzędnicy obiecywali, że bożonarodzeniowe dekoracje rozświetlą miasto do 10 grudnia, ale do wczorajszego wieczora nie wszystkie zostały uruchomione. Pewne jest natomiast, że z czasem pojawią się kolejne, które będą cieszyć oko bielszczan i gości do końca stycznia 2022.

Foto: Piotr Bieniecki