We wtorkowe popołudnie ekipa filmowa kręciła kolejne ujęcia do serialu "Wojenne dziewczyny" na ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej. W realizacji zdjęć nie mogło zabraknąć pojazdów i kostiumów nawiązujących do czasów wojny. Z okien kamienic powiewały nazistowskie flagi ze swastyką.

To, co budzi wrażenie, to scenografia wymagająca dużego nakładu pracy. Ekipa filmowa od niedzieli maskuje sklepy i punktu usługowe banerami nawiązującymi do czasów wojny. Nie mogło zabraknąć zabytkowych pojazdów czy budki strażniczej. Z okien kamienic powiewają nazistowskie flagi ze swastyką. Praca ekipy filmowej na ulicach Bielska-Białej budzi bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta.

Zdjęcia do serialu emitowanego w TVP realizowane będą do 17 lipca. Serial obyczajowy "Wojenne dziewczyny" w reżyserii Michała Rogalskiego jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Biorą one udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci oraz działają w akcjach małego sabotażu.

bak

Foto: Piotr Bieniecki