Słoneczna pogoda zachęciła wielu wiernych do uczestnictwa w uroczystościach Bożego Ciała w całej Polsce. Udział w procesji tradycyjnie związanej z rozrzucaniem płatków kwiatów corocznie przyciąga dzieci. Podobnie było i tym razem w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana tradycyjnie Bożym Ciałem obchodzona jest w Polsce od XIV wieku dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy wierni biorą udział w procesjach ulicami lub wokół kościoła. Zatrzymują się przy czterech ołtarzach, aby wysłuchać fragmentów czterech Ewangelii.

Wraz z ciepłą pogodą życie znów zaczyna przypominać czas przed pandemią. Wydaje się, że w okresie późnej wiosny i lata sytuacja pandemiczna jest i będzie pod kontrolą. Wracają zawody sportowe, większe uroczystości religijne i część wydarzeń kulturalnych. Od 4 czerwca odbywać się mogą również koncerty plenerowe z udziałem 250 osób lub większej liczby, bo do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione. Luzowane są również obostrzenia w przypadku organizacji wesel i imprez biznesowych.

Foto: Piotr Bieniecki