Cavatina Hall nabiera kształtów. Powstający biurowiec obudowywany jest szklanymi i metalowymi elementami, dzięki którym stanie się jednym z najładniejszych budynków w Bielsku-Białej, łącząc funkcje biurowe z kulturalnymi. Jak charakterystyczny gmach wygląda w środku i jakie jest zaawansowanie prac w sali koncertowej sprawdziliśmy osobiście.

Budowa 7-kondygnacyjnego biurowca klasy A przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i Sempołowskiej ruszyła wiosną 2019. Inwestycja składa się z budynku biurowo-usługowego z salą koncertową, garażem podziemnym i nadziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Obiekt ma mieć ponad 43 tys. m3.

W Cavatina Hall gotowe są już powierzchnie biurowe. Na dachu powstanie patio, które umożliwi organizowanie mniejszych wydarzeń. Oprócz sali widowiskowej dla ok. 1000 widzów w budynku będzie także kameralna sala koncertowa oraz studio nagrań. Pierwsze koncerty w dużej sali będą mogły odbyć się już tej jesieni, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli. Obiekt wykorzystywany będzie także na konferencje.

Foto: Piotr Bieniecki