Prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Lompy są na ukończeniu. W przyszłym tygodniu kładziona będzie ostatnia warstwa nawierzchni, nowe ledowe lampy uliczne są już podłączane do prądu, trwają roboty wykończeniowe przy wjazdach na okoliczne ulice, w tym w stronę Studia Filmów Rysunkowych.

Znacznie mniej zaawansowana jest budowa parkingu powstającego obok SFR. W czasie, gdy byliśmy na placu budowy ekipa drogowców brukowała ulicę Kopernika (por. nasz artykuł Opóźniona budowa na starówce. Do końca jest "bliżej niż dalej"). Jazda na Cieszyńskiej jest uciążliwa dla kierowców, gdyż nawierzchnia została okaleczona w wielu miejscach. W głębokich wykopach Aqua wymienia rury, a na Grottgera w ogóle zwinięto z jezdni asfaltowy dywanik.

MZD obiecuje, że zarówno drogi prowadzące do ronda, jak przygotowanie dojazdu do projektowanego parkingu będą oddane do użytku wraz z końcem roku. Użytkownicy drogi, którym przedłużająca się budowa utrudnia dojazd do domów i miejsca pracy, mają nadzieję, że wraz z udostępnieniem ronda sytuacja wróci do normy i po dziurach na Cieszyńskiej nie będzie śladu. Jak będzie - czas pokaże.

Foto: Piotr Bieniecki