Mimo trudnych warunków drogowych, na leśnych zboczach Szyndzielni pojawił się wczoraj zmotoryzowany patrol policji. Celem działań jest m.in. eliminacja zagrożeń związanych z niebezpiecznym ruchem pojazdów terenowych, w tym quadów i motocykli crossowych na obszarze "Natura 2000". Pracy patrolu przyglądał się fotoreporter naszego portalu.

W patrolu uczestniczyli sierż. sztab. Rafał Kuteń i mł. asp. Sławomir Grzesiuk, którzy wyjaśnili nam, że patrolowanie terenów górskich związane jest z programem "Dzielnicowy Bliżej Nas". W ramach tych działań dzielnicowy realizuje plan priorytetowy, który wynika ze zgłoszeń mieszkańców oraz zagrożeń występujących w podległej dzielnicy.

Patrolowanie szlaków górskich odbywa się także w ramach systematycznych działań Bezpieczny Las, których celem jest eliminacja zagrożeń związanych z niebezpiecznym ruchem pojazdów terenowych, w tym quadów i motocykli crossowych na terenach Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład obszaru "Natura 2000". Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na górskich szlakach turystycznych i terenach wypoczynkowych oraz ujawnianie ewentualnych sprawców kradzieży drewna.

Patrol, któremu towarzyszył nasz fotoreporter, trwał ok. 2,5 godziny i obejmował tereny leśne zbocza Szyndzielni. Jak podkreślali policjanci, w okresie przedświątecznym będą zwracać szczególną uwagę na proceder nielegalnego pozyskiwania choinek oraz gałęzi na stroiki świąteczne.

Foto: Marcin Łukaszewicz