Tłumy bielszczan uczestniczyły w Pikniku Starobielskim, który odbył się wczoraj na terenach zielonych wokół plebani kościoła św. Stanisława w Bielsku-Białej. Były występy, konkursy, zabawy, koncerty i ciepły poczęstunek. Dużą widownię miał pokaz sprawności służb ratowniczych podczas inscenizacji wypadku drogowego.

Organizatorzy pikniku zapowiadali wiele niespodzianek i… dotrzymali słowa. Frekwencja i pogoda dopisały. Rodzice przyprowadzili dzieci, była też okazja, by spotkać się z sąsiadami. Publiczność oklaskiwała atrakcyjne występy artystyczne przedszkolaków i młodzieży oraz pokaz zumby czy karate. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe gry, konkursy i zabawy.

W specjalnej inscenizacji wypadku drogowego wystąpiła ekipa specjalistycznej karetki pogotowia ratunkowego wraz z dzielnicową jednostką straży pożarnej oraz strażnikami miejskimi. Rozegrano turniej na megapiłkarzykach o puchar proboszcza. W serwowanym menu, oprócz klasycznych potraw grillowych nie zabrakło tradycyjnego starobielskiego smalcu i lokalnej grochówki.

Foto: Piotr Bieniecki