Bielscy narciarze zasiedli wczoraj na miejskiej kanapie. Na trasie zjazdowej na stoku Dębowca panują bardzo dobre warunki śniegowe. Wkrótce w tym miejscu odbędą się prestiżowe zawody snowboardowe oraz liczne koncerty.

Naśnieżanie trasy zjazdowej na stoku bielskiego Dębowca trwało od minionej środy przez cały weekend. Wczoraj przed południem kanapa dowiozła pierwszych w tym sezonie amatorów białego szaleństwa do górnej stacji kolejki. Jak poinformowano w ośrodku narciarskim na Dębowcu, na stoku panują obecnie bardzo dobre warunki śniegowe. Warstwa białego puchu wynosi 30-80 cm.

W najbliższym czasie na tej trasie zostaną rozegrane zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Reksia, którym patronuje nasz portal (2 lutego). Miesiąc później u stóp Dębowca odbędzie się trzecia edycja Burn In Snow - jednych z najważniejszych zawodów snowboardowych na świecie. Rywalizacji towarzyszyć mają liczne koncerty. Wydarzeniem części muzycznej imprezy będzie występ duetu legend hip hopu.

Z informacji spółki ZIAD wynika (por. artykul Dębowiec szykuje sie do zimy), że od stycznia do czerwca 2013 koszty funkcjonowania ośrodka zamknęły się kwotą 787 tys. zł. W tym samym czasie odnotowano przychody w wysokości 729 tys. zł. Powyższy bilans nie obejmuje wydatków na dzierżawę gruntu. Wynoszą one 48 tys. zł miesięcznie. Szczegółowo o kosztach inwestycji pisaliśmy w artykule Drożej tylko w Dubaju?

Do Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego "Dębowiec" przy ul. Karbowej 55 dojechać można autobusem MZK nr 7.

Foto: Piotr Bieniecki