Upał, trudna trasa w warunkach górskich. Mimo potwornego zmęczenia, biegacze byli pod wrażeniem uroków Doliny Wapienicy. Bielsko-Biała przyciąga maratończyków z różnych stron Polski. Amatorów i zawodników, którzy traktują sport bardzo poważnie.

W bielskiej Wapienicy odbyły się wczoraj drugie z kolei zawody zaliczane do Grand Prix. Cykl składa się z trzech biegów długich rozgrywanych wiosną, latem i jesienią. Jego celem jest integracja mieszkańców Bielska-Białej, promocja aktywności fizycznej oraz promocja naszego miasta, w tym w szczególności Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego ,,Dolina Wapienicy?.

Organizatorzy gwarantują świeże, czyste powietrze oraz atrakcyjne trasy dla każdego. We wczorajszym biegu na dystansie 6 km uczestniczyło ok. 50 biegaczy. Regulamin dopuszcza udział zawodników w różnym wieku - od 15 lat aż do siedemdziesiątki i powyżej. Start i metę usytuowano obok campingu ?Nad Zaporą? przy ul. Tartacznej. Szczegółowe wyniki będą opublikowane na stronie www. maratonypolskie.pl.

Ostatni bieg tegorocznego cyklu odbędzie się w październiku, gdy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 7 km Doliną Luizy. Wtedy także nastąpi ceremonia zakończenia Grand Prix Wapienicy 2013 i wręczenie nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Każdy sklasyfikowany zawodnik otrzyma okolicznościowy medal z wizerunkiem zapory i jeziora Wielka Łąka.

Foto: Piotr Bieniecki