Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej samochód wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku ulicy.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 23.10. - Zostaliśmy wysłani do dachowania samochodu osobowego, osoba zakleszczona. Po dojeździe na miejsce okazało się, że samochód osobowy marki Fiat Panda wpadł do rowu i leży na boku, a kierowca jest w samochodzie i nie może samodzielnie wyjść. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy kierowcy w wydostaniu się z pojazdu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego - powiedział nam st. kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej

W dalszej kolejności strażacy wyciągnęli auto z rowu i zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych auta. Zespół ratownictwa medycznego przebadał kierowcę fiata, mężczyzna nie doznał obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący fiatem był trzeźwy. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, zespół ratownictwa medycznego i patrol drogówki. W czasie pracy służb był zablokowany odcinek ul. Bystrzańskiej w kierunku Bystrej.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro