Zastęp straży pożarnej z JRG1 i patrol z KPI wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru pojemników na używaną odzież, ustawionych przy ul. Złotych Kłosów w Bielsku-Białej.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 1.18. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest jeden z trzech pojemników na używaną odzież. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu i ugaszeniu pożaru. Schłodzono pojemnik ustawiony obok. Po ugaszeniu pożaru strażacy wyciągnęli odzież z pojemnika i przelali. Pojemnik został sprawdzony kamerą termowizyjną. Akcja służb trwała około pół godziny.

Nie jest to pierwszy pożar pojemników z odzieżą używaną. Pojemniki z odzieżą używaną płonęły 15 maja przy ul. Kolistej w Bielsku-Białej. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Nocny pożar na osiedlu. Płonęły kontenery ze śmieciami i odzieżą - foto

Jak dowiedział się nasz portal, jest to już trzeci pożar pojemników na używaną odzież na tym terenie. Policjanci sprawdzą zapisy monitoringów, będa prowadzone dalsze czynności w sprawie.

Tekst i foto: Mirosław Jamro