W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Legionów w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, jeden z pojazdów skosił latarnię. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 00.02. Ze zgłoszenia wynikało, że ma miejsce wypadek komunikacyjny, zderzenie dwóch pojazdów. Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia, nie było konieczności hospitalizacji. Godzinę później jeden z pasażerów zgłosił ból szyi, na miejsce ponownie wezwano ZRM. Mężczyźnie udzielono pomocy i skierowano do SOR.

Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, wyjeżdżając z ul Legionów, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki Hyundai, który poruszał się ul. Paderewskiego, w kierunku ul. Komorowickiej, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zdarzenia Hyundai skosił latarnię.
Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Wycieki płynów eksploatacyjnych zneutralizowali strażacy.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Do czasu przyjazdu drogówki miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol operacyjny policji i strażacy z JRG1.

Tekst i foto: Mirosław Jamro