Siedem zastępów straży pożarnej wysłano po otrzymaniu pożaru budynku gospodarczego przy głównej drodze w Łazach. To najprawdopodobniej najstarszy budynek mieszkalno-gospodarczy w miejscowości, obecnie pustostan.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło o godz. 22.56. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że paliły się jakieś materiały zgromadzone na poddaszu, ordeka i słoma na powierzchni paru m kw., pożar opanował zastęp OSP. Nasze działania polegały wykonaniu dostępu do miejsca objętego ogniem i dogaszeniu. Podaliśmy trzy prądy gaśnicze - powiedział nam mł bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru strażacy wynieśli różne nadpalone elementy konstrukcji budynku i przelali. Miejsce objęte ogniem sprawdzono kamerą termowizyjną. W dalszej kolejności budynek został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

- Urodziłem się w tym budynku. Kiedyś, z jednej strony tego domu mieszkali ludzie, a z drugiej – były zwierzęta. Za budynkiem była obora. Od kilku lat to pustostan, jest zarejestrowany jako zabytek - powiedział nam właściciel domu. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Łazy, OSP Wieszczęta, OSP Jasienica i policja. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro