Nie trzeba mieć zaawansowanego miernika prędkości, by dostrzec, że niektórzy kierowcy pojazdów poruszają za szybko ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Nocny rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość aż o 38 km/h.

Policjanci ruchu drogowego kontrolują prędkość i trzeźwość kierowców w różnych miejscach miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale są takie miejsca, gdzie można ich zobaczyć stosunkowo często. Jednym z takich miejsc jest odcinek ul. Partyzantów, tu w nocy niektórym  wyraźnie się gdzieś spieszy.

W nocy z poniedziałku na wtorek do kontroli drogowej zatrzymano między innymi kierującego samochodem osobowym marki audi, który poruszał się pojazdem z prędkością 78 km/h. Kierowcę ukarano wysokim mandatem. Inni przekraczali prędkość o kilkanaście km/h. Kolejna policyjna kontrola dotyczyła samochodu osobowego marki mazda, kierujący tym pojazdem nie miał ważnych badań technicznych.

W nocy z wtorku na środę patrol ruchu drogowego na jakiś czas pojawił się przy ul. Partyzantów, gdzie do kontroli zatrzymano kilka różnych pojazdów. Kierujący volkswagenem i mazdą poruszali się z nadmierną prędkością. Po zakończeniu kontroli patrol przemieścił się w inny rejon miasta.

Tekst i foto: Mirosław Jamro