Dziś po południu pieszy patrol strażników miejskich zauważył mężczyznę z rozbitą głową, który leżał na chodniku przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej. Mężczyźnie udzielono pomocy przedmedycznej i wezwano pogotowie ratunkowe.

Do zdarzenia doszło o godz. 16.27. Jak dowiedział się nasz portal, mężczyzna w średnim wieku przewrócił się z przyczyn zdrowotnych i rozbił głowę. Zdarzenie zauważył pieszy patrol straży miejskiej, który na miejsce zdarzenia wezwał ambulans. Poszkodowanego zabezpieczono przed dalszymi urazami, został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do szpitala.

Dalsze działania patrolu strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem przechodniów, w tym dzieci do czasu neutralizacji plamy krwi. Na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej, plamę krwi zneutralizowali strażacy z JRG1. Na tym czynności zostały zakończone.

Nie bójmy się udzielać pomocy. Reagujmy na zdarzenie, gdy na ulicy lub chodniku leży osoba. Nigdy nie wiemy z jakich okoliczności doszło do upadku i czy poszkodowany nie wymaga pomocy medycznej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro