Trzy zastępy straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia trzech aut na ul. Górnej w Kozach. Sprawca zdarzenia był pijany, miał w wydychanym powietrzu 2,7 promila alkoholu.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 21.24. - Zostaliśmy wysłani do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych, zadymienie jednego z pojazdów. Po dojeździe na miejsce okazało się, że na szczęście nikomu nic się nie stało i nie ma zadymienia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - powiedział nam kpt. Artur Muzyk z JRG1 w Bielsku-Białej

Kierujący samochodem osobowym marki ford, jadąc ul. Górną w kierunku Słonecznej, uderzył w opla, a następnie doprowadził do kolizji z seatem, który poruszał się w kierunku przeciwnym i właśnie się zatrzymał. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, sprawca zdarzenia miał w wydychanym powietrzu 2,7 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

- Na końcu ul. Słonecznej jest duży plac zabaw, dlatego tu, przy Górnej jest sporo dzieci, które czasem chodzą nawet do godziny 21.00. Dziś akurat było burzowo, więc dzieci wieczorem nie było. Proszę sobie wyobrazić, co mogło się stać, gdyby on trafił w rodzinę z dzieckiem, a nie w nasze auto, którego chyba nawet nie zauważył - powiedziała nam właścicielka opla.

Tekst i foto: Mirosław Jamro