Jeden zastęp straży pożarnej z OSP Straconka wysłano do awaryjnego zasilania koncentratora tlenu w mieszkaniu przy ul. Podgórze w Bielsku-Białej. Na części osiedla i ulicach w pobliżu w tej chwili nie ma prądu. Strażacy interweniowali też w bloku przy ul. Łagodnej.

Zgłoszenie zdarzenia przy ul. Podgórze wpłynęło z WCPR o godz. 15.23. - Zostaliśmy wysłani do podtrzymania zasilania aparatury medycznej, a mianowicie koncentratora tlenu, ponieważ okazało się, że w rejonie osiedla Złote Łany jest awaria prądu. Nasze działania polegają na podaniu zasilania uzyskanego z agregatu prądotwórczego. Dysponujemy specjalnym urządzeniem, które stabilizuje napięcie - powiedział nam dowódca zastępu OSP Straconka. Ciekawostką w tej akcji jest to, że tym razem strażacy nie rozwijali linii gaśniczej, a rozwinęli… przedłużacz, prowadzący do jednego z okien mniej więcej w środku wieżowca.

W komunikacie, który można było usłyszeć pod numerem alarmowym pogotowia energetycznego o godz. 16.15, informowano, że przerwy w dostawie energii elektrycznej występują przy ulicach: Łagodnej, Jutrzenki, Podgórze, Liściastej, Tuwima, Żywieckiej, Prusa, Akademii Umiejętności. Przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 21.00.

W komunikacie z godz. 16.52 można było usłyszeć, że przewidywany czas przywrócenia dostaw energii elektrycznej to godz. 19.30. W rozmowie z konsultantką pogotowia energetycznego o godz. 18.16 poinformowano nas, że czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej mogą pojawić się w innych regionach miasta.

Tekst i foto: Mirosław Jamro