Sześć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru budynku przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. W czasie pracy służb były utrudnienia w ruchu, wahadłowym ruchem pojazdów kierowali policjanci z WRD.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 17.48. Ze zgłoszenia wynikało, że w budynek uderzył piorun, dymi się z dachu i widać ogień, nikt tam nie mieszka. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęta jest część poszycia dachu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku i jednego prądu wody z drabiny mechanicznej. Aby dostać się do wszystkich zarzewi ognia, musieliśmy rozebrać część poszycia dachu - powiedział nam st. asp. Artur Wilczek z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru miejsca objęte ogniem sprawdzono kamerą termowizyjną. Wskutek pożaru spaleniu lub uszkodzeniu uległa część konstrukcji i poszycia dachu, blacha i ocieplająca wełna oraz płyty gipsowo-kartonowe. Jak dowiedział się nasz portal, budynek był w trakcie remontu. W akcji uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna, OSP Hałcnów, OSP Lipnik i policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro