Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała Ukrainka, która kierowała samochodem z oznaczeniami firmy do przewozu osób. Kobieta nie zatrzymała się do kontroli na ul. Cieszyńskiej. Policjanci podjęli pościg.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 2.30. Obywatelka Ukrainy, kierując samochodem z oznaczeniami dwóch firm do przewozu osób oraz naklejką z numerem bocznym taksówki, jadąc ul. Cieszyńską w Bielsku-Białej w kierunku ronda Hulanka, na wysokości lotniska nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

Samochód przemieszczał się dalej ul. Cieszyńską, kierująca pojazdem nie reagowała na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Na rondzie im. Niemena samochód przejechał wysepkę na wprost, tam stracił lewe przednie koło, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierę. W tym zdarzeniu na szczęście ani kierującej samochodem Ukraince, ani pasażerom taksówki nic się nie stało.

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że obywatelka Ukrainy nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, kobietę zatrzymano. Dalsze czynności prowadzi policja. Wycieki płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu zneutralizował zastęp straży pożarnej z JRG2 w Bielsku-Białej.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro