Wczoraj tuż przed północą dyżurny PSP w Bielsku-Białej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z restauracji w centrum miasta. Zdarzenie zgłosili zaniepokojeni przechodnie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Wczoraj około godz. 23.30 trzy zastępy straży pożarnej zadysponowano na ul. Krasińskiego w Bielsku-Białej, gdzie miał się palić jeden z punktów gastronomicznych. Szybko jednak udało się ustalić, że pożar wybuchł kawałek dalej, przy ul. Mickiewicza.

Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren oraz z pomocą sprzętu burzącego otworzyli jedno z okien. Interweniujący weszli do środka wyposażeni w aparaty chroniące układ oddechowy i podali jeden prąd wody na palące się elementy wyposażenia kuchni. Następnie przystąpiono do wietrzenia oraz sprawdzenia stężenia dwutlenku węgla w lokalu. Działania zakończono sprawdzeniem pozostałych pomieszczeń w budynku.

Straty oszacowano na ok. 10 tys. zł. Dzięki sprawnej interwencji strażaków udało uratować dużo cenniejsze mienie. Ogień zniszczył piecyk elektryczny, okap i inne wyposażenie.

ak