Policja zatrzymała drugiego młodego mężczyznę w sprawie pobicia ochroniarza Galerii Sfera - dowiedział się nasz portal. Obaj nie mają ukończonych 17 lat i w świetle prawa są nieletni. Najprawdopodobniej o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia, o którym informowaliśmy wczoraj (TUTAJ) doszło 1 września. Kilka minut po godz. 15 służby otrzymały zgłoszenie o pobiciu ochroniarza centrum handlowego na mostku prowadzącym do Galerii Sfera II. Pracownik ochrony otoczony przez tłum nastolatków miał wykręcane ręce, a dwóch najbardziej krewkich uczestników zdarzenia regularnie okładało go pięściami. Całość doskonale widać na dwóch filmach, jakie rozsyłane są od kilku dni wśród bielskiej młodzieży.

Nowe informacje w tej sprawie ujawniła bielska policja. Pierwszy z mężczyzn został ujęty przez funkcjonariuszy na miejscu w trakcie policyjnej interwencji, a drugiego zatrzymano w późniejszym czasie. - Obaj sprawcy to osoby nieletnie, nie mają ukończonych 17 lat - mówi asp. Rafał Kobyłecki z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. O ich dalszym losie i ewentualnej karze zadecyduje sąd rodzinny. Grozi im umieszczenie w zakładzie poprawczym.

bak