Sześć zastępów straży pożarnej gasiło dziś pożar w kamienicy przy ul. Bohaterów Westerplatte w Bielsku-Białej. Na miejscu zdarzenia strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze straż pożarna przyjęła o godz. 12.25. Przed przybyciem służb ratowniczych z budynku ewakuowało się siedem osób dorosłych. Kiedy jednostki dotarły na miejsce zdarzenia, pożarem objęte było jedno mieszkanie. Od lokatorów budynku otrzymano informację, że w mieszkaniu prawdopodobnie przebywa mężczyzna.

Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych niezwłocznie przystąpili do działań. Równocześnie prowadzono czynności związane z ugaszeniem pożaru oraz przeszukaniem pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych. W trakcie działań gaśniczych ratownicy odnaleźli zwęglone ciało. Był to 48-letni mieszkaniec kamienicy, wskazywany wcześniej przez innych lokatorów jako zaginiony. Z uwagi na ewidentne oznaki śmierci (znaczny stopień zwęglenia całego ciała) nie podejmowano czynności ratowniczych. Będący na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Dalsze czynności dochodzeniowe będzie prowadzić policja wraz z prokuratorem. Pozostałe lokale mieszkalne nadają się do dalszego zamieszkania i wszystkie osoby, które ewakuowały się na czas pożaru powróciły do swoich lokali. W wyniku pożaru spaleniu uległy elementy wyposażenia mieszkania: drewniana podłoga, łóżko, ubrania.

bb