Dziś wczesnym popołudniem miało dojść do upadku osoby, która najprawdopodobniej wyskoczyła z budynku Stalownika w Bielsku-Białej. Jak ustalił portal, na miejscu trwają działania służb, w tym pogotowia ratunkowego. Bielska policja nie ujawnia szczegółowych okoliczności związanych z tym zdarzeniem.

Według nieoficjalnych informacji, wczesnym popołudniem doszło do wypadku na terenie Stalownika. Na miejscu pracują służby ratunkowe, w tym co najmniej jeden zespół ratownictwa medycznego. - Do czasu zakończenia czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie - przekazała portalowi asp. szt. Katarzyna Chrobak, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że ofiarą jest 18-latek. Nastolatek zostawił list.

Jak dowiedział się nasz portal, na początku roku dochodzenie w sprawie niewłaściwego zabezpieczenia dostępu do budynku Stalownika wszczęła bielska policja. Kolejny raz zamurowania dziur uniemożliwiających wstęp do wnętrza czternastokondygnacyjnego obiektu domagał się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bielsku-Białej. Do dwóch śmiertelnych wypadków w tym miejscu doszło w 2019 i 2020 roku.

bak