Dziś rano doszło do pożaru pustostanu przy ul. Tarninowej w Bielsku-Białej. Jak informują okoliczni mieszkańcy, to w ostatnim czasie kolejny pożar opuszczonego budynku. Jest to bardzo atrakcyjny teren, obok którego powstają nowe budynki wielorodzinne.

Budynek, który płonął w niedzielę rano położony jest na bardzo atrakcyjnej działce przy ul. Tarninowej. To boczna uliczka od Wita Stwosza, którą dostaniemy się także do Asnyka. - W ciągu kilku lat budynek palił się kilka razy. Mieszkam niedaleko, widzę to z okna - poinformował portal pan Darek, mieszkaniec pobliskiego domu. Tym razem pożar strawił dach pustostanu, w pewnym momencie zajęty ogniem był praktycznie cały budynek. Na miejscu działało kilka zastępów straży pożarnej, obecnie sytuacja wygląda na opanowaną.

Mieszkaniec, który skontaktował się z redakcją, zwraca uwagę, że w sąsiedztwie powstają nowe budynki wielorodzinne. Nieoficjalnie okoliczni mieszkańcy mówią jakoby na działce z pustostanem planowana była kolejna inwestycja deweloperska.

Sprawdziliśmy te wiadomości. Jak ustalił portal, na początku czerwca w bielskim magistracie złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na budowę na działce położonej kilkadziesiąt metrów od spalonego pustostanu, ale nie jest to działka, gdzie stoi pustostan, który płonął dziś rano. Nieruchomość na której planowana jest budowa skomunikowana jest z ul. Listopadową. Na działce o powierzchni ponad 52 arów mają powstać dwa budynki wielorodzinne. Wniosek złożyła spółka z siedzibą w Bielsku-Białej.

bak

Foto: Czytelnik