Pięć zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ul. Traugutta w Bielsku-Białej. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze bloku, ogień wychodził przez okno. W trackie przeszukiwania obiektu strażacy znaleźli w łazience nieprzytomną starszą osobę oraz psa.

Jak informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej, zgłoszenie o pożarze wpłynęło do miejskiego stanowiska kierowania o godz. 2:52. Ratownicy ewakuowali na zewnątrz 68-letnią kobietę wraz z pieskiem. Następnie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy medycznej, a psu podano tlen. Pozostałych 12 lokatorów opuściło budynek przed przybyciem straży. Dalsze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu mieszkania i klatki schodowej. Z mieszkania usunięto spalone elementy wyposażenia.

Pozostałe mieszkania na klatce schodowej zostały sprawdzone na obecność tlenku węgla. Stwierdzono brak zagrożenia, dlatego lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. 68-latka została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Psa zabrał pracownik schroniska. Czynności wyjaśniające przyczynę pożaru prowadzi policja. Działania zakończono o godz. 4.15.

bb

Foto: Czytelnik