Wczoraj po południu doszło do pożaru w zabytkowej kamienicy Kwiecińskich przy ul. Legionów w Bielsku-Białej. Na miejscu działania ratownicze prowadziło pięć jednostek straży pożarnej. Poszkodowane zostały trzy osoby przebywające w pustostanie. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Pożar pustostanu zauważony został o godz. 14.14. Dym wydobywał się z okna na trzeciej kondygnacji zabytkowego budynku, który od kilku lat jest niezamieszkany i został wystawiony na sprzedaż. Na miejsce zadysponowano pięć jednostek straży pożarnej, które szybko opanowały ogień. Strażacy przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe drewnianej podłogi, przelano tlące się elementy wyposażenia, m.in. łóżko i ubrania.

W wyniku przeszukania budynku ratownicy znaleźli trzy osoby poszkodowane, które przebywały w innym pomieszczeniu kamienicy. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy - 31-letnia kobieta została przewieziona do szpitala, dwie pozostałe po przebadaniu odmówiły udzielenia dalszej pomocy. Przyczyny pojawienia się ognia ustalać będzie policja.

bak