Dzięki informacjom przekazanym przez pielęgniarkę bielscy policjanci uratowali 80-latka, który targnął się dziś na własne życie. Mundurowi w ostatniej chwili dotarli do jego mieszkania, gdzie zastali nieprzytomnego seniora. Mężczyzna w stanie niezagrażającym życiu został zabrany do szpitala.

Dzisiaj tuż przed godz. 10 dyżurny Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o 80-letnim mieszkańcu miasta, który miał targnąć się na własne życie. Senior zadzwonił wcześniej do swojej przychodni, gdzie powiadomił pielęgniarkę, że nosi się z zamiarem odebrania sobie życia.

Operator numeru alarmowego, do którego zadzwoniła kobieta, natychmiast powiadomił komisariat, a na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi w ostatniej chwili dotarli pod adres desperata. Po wejściu do mieszkania zastali nieprzytomnego 80-latka. Po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Na szczęście, senior nie doznał poważniejszych obrażeń. Decyzją lekarza został zabrany do szpitala na konsultacje.

bb