Na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Listopadowej w Bielsku-Białej doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. 34-letnia kierująca osobowym saabem skręcając, zignorowała obowiązek zatrzymania się wynikający ze strzałki warunkowej i potrąciła dwie kobiety w wieku 22 i 26 lat poruszające się hulajnogą elektryczną, które przejeżdżały przez przejście dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 16.40. Na skutek kolizji jedna z kobiet trafiła na diagnostykę do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na szczęście, okazało się, że nikt nie doznał obrażeń zagrażających życiu, a zdarzenie zostało zakwalifikowane przez mundurowych z drogówki jako kolizja drogowa. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca osobówką ma uprawnienia do kierowania.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym, natomiast kierująca hulajnogą złamała przepis zakazujący przewożenia pasażerów oraz złamała zakaz przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Sprawę wyjaśnią policjanci z wydziału prewencji KMP w Bielsku-Białej.

bb