Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na drodze ekspresowej S-52 w gminie Jasienica. Kierująca osobowym fiatem poruszała się „pod prąd”, doprowadzając do zderzeń z prawidłowo jadącymi pojazdami. 79-letniej kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło około godz. 15. Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, seniorka wjechała na niewłaściwy pas drogi ekspresowej na terenie powiatu cieszyńskiego i poruszała się pasem prowadzącym z Bielska-Białej do Cieszyna jadąc przeciwnie do prawidłowego kierunku jazdy.

W Świętoszówce doprowadziła do kolizji z osobowym fordem, z którym zderzyła się lusterkami pojazdu. Następnie zderzyła się z kierującym osobowym hyundaiem, a elementy rozbitego pojazdu doprowadziły do uszkodzenia kolejnego pojazdu, osobowego suzuki. Na szczęście, nikt z uczestników nie doznał obrażeń.

Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin. Mundurowi z drogówki zatrzymali 79-letniej kierującej prawo jazdy, a w sprawie wykroczenia, jakiego się dopuściła, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

bb