Dziś po południu służby alarmowe otrzymały zgłoszenie dotyczące wybuchu w jednym z mieszkań budynku przy ul. Sobieskiego w Bielsku-Białej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało.

Do wybuchu gazu doszło po godz. 14 w budynku przy ul. Sobieskiego. Strażacy interweniujący na miejscu stwierdzili, że przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie tzw. kartusza, czyli niewielkiego pojemnika z gazem o pojemności 400 ml. Kartusz nieopatrznie pozostawiony został w pobliżu źródła ciepła.

W wyniku eksplozji z futryn wypadły okna. Lokator znajdujący się w mieszkaniu doznał niewielkich oparzeń, ale nie było konieczności hospitalizacji. Strażacy rozłączyli instalację elektryczną w mieszkaniu, jak również sprawdzili pozostałe pomieszczenia pod kątem osób poszkodowanych. Według wstępnych ustaleń, konstrukcja budynku nie ucierpiała. Strażacy sprawdzili również pozostałe mieszkania w budynku. W działaniach brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

 Lokator mieszkania po konsultacji z zespołem ratownictwa medycznego został odwieziony do izby wytrzeźwień.

ak