Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia samochodu osobowego z ambulansem na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Ambulans jechał na wezwanie do pacjenta i miał załączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Zgłoszenie wpłynęło z CPR o godz. 18.17. Wynikało z niego, że doszło do zderzenia karetki i samochodu osobowego. Ambulans jechał bez pacjenta. Po dojeździe na miejsce okazało się, że potrzebny jest jeszcze jeden ambulans ratownictwa medycznego.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym poruszał się ul. Wzgórze w kierunku ul. Orkana, a ambulans miał załączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący fiatem poruszał się ul. 3 Maja w kierunku ul. Partyzantów.

Do szpitala odwieziono mężczyznę, który kierował fiatem oraz kobietę - ratownika medycznego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja. W szpitalu okazało się, że uczestnicy kolizji nie doznali obrażeń ciała, zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro