Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku firmy zajmującej się wytwarzaniem elektrycznego sprzętu oświetleniowego przy ul. Słowackiego w Bielsku-Białej. Ogniem objęte było kilkanaście metrów kwadratowych dachu hali produkcyjnej.

Zgłoszenie wpłynęło z CPR o godz. 20.19. - Dziś to nasz trzeci wyjazd. Tym razem zostaliśmy wysłani do pożaru dachu hali. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni dachu. Nasze działania są utrudnione ze względu na to, że pożar rozwija się pomiędzy dwoma warstwami pokrycia dachu - trzeba to rozbierać i dopiero przelewać - powiedział nam st. kpt. Maciej Marszałek z JRG1 w Bielsku-Białej.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody z drabiny mechanicznej i drugiego prądu wody z hydrantu wewnętrznego. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna, OSP Lipnik, OSP Leszczyny i dwa patrole policji. W czasie pracy służb odcinek ul. Słowackiego był zablokowany dla ruchu. 

Tekst i foto: Mirosław Jamro