Podczas nocnego patrolu na os. Karpackim w Bielsku-Białej policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku wandala. Mężczyzna miał przygotowaną wiertarkę akumulatorową, którą zamierzał po raz kolejny uszkodzić opony w zaparkowanej dacii.

Kryminalni z drugiego komisariatu zostali zawiadomieni przez dwóch mieszkańców osiedla Karpackiego, że od kilku tygodni nieznany sprawca lub sprawcy przecinają opony w ich samochodach. Według zgłoszenia, miało dojść do tego już kilkanaście razy w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie.

W nocy ze środy na czwartek policyjni wywiadowcy podczas patrolu okolicy, w której dochodziło do zgłaszanych uszkodzeń, zauważyli, jak do jednego z zaparkowanych pojazdów podchodzi podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 45-latek miał przygotowaną wiertarkę akumulatorową, którą zamierzał po raz kolejny uszkodzić opony w zaparkowanej dacii.

Sprawca został zatrzymany, a policjanci ustalili, że motywem kilkunastu uszkodzeń mienia były osobiste urazy do obydwu bielszczan.

bb