Jutro w godz. 17.00-20.00 w siedzibie OSP Stare Bielsko przy ul. Sobieskiego osoby pełnoletnie będą miały możliwość zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Wystarczy trochę czasu i dowód osobisty. Każda z osób zaszczepionych otrzyma od ręki paszport covidowy.

- Polacy, w tym bielszczanie są o tyle w komfortowej sytuacji, że wciąż mogą się szczepić. Nie tylko jutro w strażnicy OSP Stare Bielsko, ale w innym dowolnym punkcie. Jak na razie, szczepionek nie brakuje i nie trzeba czekać w długich kolejkach tak, jak na początku trzeciej fali pandemii koronawirusa. Nikt nie daje gwarancji, że po zaszczepieniu się którąś ze szczepionek człowiek nie ulegnie zakażeniu, ale należy mieć nadzieję, że w takim przypadku przebieg Covid-19 będzie łagodniejszy i nie spowoduje śmierci pacjenta - podkreśla Czesław Jurewicz, strażak-ratownik z OSP Stare Bielsko.

Jak mówi nasz rozmówca, w innych krajach mamy już do czynienia ze wzrostem liczby osób zakażonych. Czas pokaże, jaki będzie rozwój sytuacji w Polsce, ale na razie liczba zakażeń wzrasta powoli. Warto podkreślić, że im więcej osób zaszczepionych, tym większa szansa, że służba zdrowia nie stanie znów na krawędzi wydolności i nie zabraknie ani personelu medycznego do obsługi pacjentów, ani miejsc w szpitalach.

Tekst i foto: Mirosław Jamro