Około godz. 8.50 na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zderzenia kilku samochodów osobowych. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Do dwóch kolizji w tym samym miejscu doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Kopernika, pas ruchu w kierunku Pszczyny. W obu kolizjach uczestniczyło łącznie pięć samochodów osobowych: volvo, renault, fiat, seat i renault. Nikomu nic się nie stało.

W pierwszym zdarzeniu osobowy seat najechał na tył samochodu poprzedzającego, natomiast w drugim kierująca fiatem najechała na tył samochodu poprzedzającego, który uczestniczył w pierwszym zdarzeniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami są trzeźwi. Obie kolizje zakończono postępowaniami mandatowymi. Skutki zdarzenia zneutralizowali strażacy z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach.

- Auto jest praktycznie nowe, ma przejechane zaledwie 20 tys. km - powiedział nam poszkodowany kierowca. - Hamowałem awaryjnie, bo ktoś chyba pieszego chciał przepuścić na przejściu dla pieszych. Zdążyłem zahamować, ale radość trwała krótko, ponieważ uderzył w tył mojego samochodu inny pojazd - dodał nasz rozmówca.

Tekst i foto: Mirosław Jamro