Wszystkie służby ratunkowe wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Bielskiej w Kozach doszło do zderzenia pięciu aut. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy mężczyźnie, ale nie było konieczności hospitalizacji.

Do dwóch różnych zdarzeń drogowych w tym samym miejscu doszło około godz. 14.00 na wysokości skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Złotą. W pierwszym uczestniczyły cztery pojazdy, a w drugim dwa.

Kierujący fiatem punto, jadąc ul. Bielską w kierunku Bielska-Białej, nie zachował bezpiecznej odległości za samochodem poprzedzającym, w wyniku czego najechał na tył osobowego suzuki. Wskutek zdarzenia suzuki uderzyło w jadące z przeciwnego kierunku renault trafic, które uderzyło w stojący za fiatem punto samochód osobowy bmw.

W drugim zdarzeniu kierujący oplem najechał na tył fiata punto. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dwóch kierowców ukarano mandatami i punktami. Miejsce zdarzenia zabezpieczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Tekst i foto: Mirosław Jamro