Na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Legionów doszło do zderzenia samochodu osobowego i autobusu MZK. Jak dowiedział się nasz portal, czterech świadków widziało, że autobus wjechał na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 21.15. Kierujący autobusem MZK, jadąc ul. Piłsudskiego w kierunku ul. 3 Maja, nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku jazdy wyświetlał się sygnał czerwony, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym nissan qashqai, który skręcał w lewo z ul. Legionów na ul. Piłsudskiego. Nie było osób poszkodowanych.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Jak dowiedział się nasz portal, czterech świadków widziało, że autobus MZK wjechał na czerwonym świetle. Kierującego autobusem MZK ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. Wycieki płynów eksploatacyjnych zneutralizował zastęp straży pożarnej z JRG1. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro