Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Hałcnowskiej w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala sprawcę zdarzenia, drugiemu kierowcy nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godz. 13.40 na wysokości skrzyżowania ul. Dusznickiej. Kierujący skodą, jadąc ul. Hałcnowską w kierunku Hałcnowa, chciał uniknąć zderzenia z jakimś pojazdem, który wyjechał z ul. Dusznickiej, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem mitsubishi, który poruszał się ul. Hałcnowską, w kierunku ul. Daszyńskiego.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wycieków z rozbitych aut.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Komorowice Krakowskie, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W czasie pracy służb odcinek ul. Hałcnowskiej był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro