Po północy do oficera dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie w sprawie samochodu osobowego, który uderzył w latarnię i ogrodzenie posesji na ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Na miejsce wysłano patrole. Do szpitala odwieziono pasażera z urazem głowy.

Do zdarzenia doszło około godz. 00.15 na wysokości wiaduktu nad ul. Górską. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w aucie jest kierowca narodowości ukraińskiej oraz pasażer narodowości polskiej. Mężczyźni byli agresywni. 21-letni kierowca pojazdu, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu, odmówił badania stanu trzeźwości. Został przewieziony do komisariatu policji. Pasażera auta odwieziono do szpitala.

Kierujący volkswagenem, jadąc ul. Górską w kierunku Przegibka, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, przez co samochód uderzył w latarnię i betonowe ogrodzenie posesji. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, a do pomiarów użyto tachimetru. Kierującemu pojazdem zatrzymano prawo jazdy. Mężczyznę sprawdzi także Straż Graniczna.

Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu uszkodzonej latarni. Uszkodzony samochód został odtransportowany na lawecie pomocy drogowej na policyjny parking.
W akcji uczestniczył zastęp straży pożarnej z JRG1, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i patrole policji. Akcję służb zakończono po godz. 2.00. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro