Około godz. 9.20 na ul. Jutrzenki w Bielsku-Białej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 89-letniej kobiety. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowaną do szpitala. Ze względu na obrażenia kobiety zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji nr 20. Kierujący samochodem osobowym mazda 323 poruszał się ul. Jutrzenki w kierunku ul. Tuwima. Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 89-letniej kobiety, która przekraczała jezdnię ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu. Wskutek zdarzenia starsza pani przewróciła się i uderzyła głową w asfalt.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W toku czynności ustalono, że kobieta w momencie zdarzenia była na przejściu dla pieszych. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności prowadzi policja. W czasie pracy służb odcinek ulicy był zablokowany dla ruchu. Wahadłowym ruchem pojazdów kierował policjant. Utrudnienia trwały około godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro