Pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w toalecie mieszkania w kamienicy przy ul. Lipnickiej w Bielsku-Białej. Nie było konieczności udzielenia pomocy medycznej lokatorom budynku.

Zgłoszenie wpłynęło do WCPR o godz. 14.25. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że mieszkanie jest zadymione. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru odcinka rury kanalizacyjnej w łazience. Rura zapaliła się od pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejscu jest obecny kominiarz - powiedział nam mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej. 

Ze względu na skomplikowany układ przewodów kominowych, aby ustalić, w którym kominie palą się sadze, rozstawiono drabinę mechaniczną. Strażacy sprawdzili mieszkania kamerą termowizyjną. Wskutek pożaru spłonął odcinek rury kanalizacyjnej, a toaleta będzie czasowo nieczynna. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa z OSP Lipnik, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji. Odcinek ul. Lipnickiej był zablokowany dla ruchu ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro