Około godz. 19.20 na skrzyżowaniu ul. Akademii Umiejętności z ul. Skłodowskiej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W jednym z aut pasażerami była nastolatka oraz sześciolatka. Do szpitala odwieziono sześciolatkę.

37-letnia kobieta kierująca samochodem seat, jadąc ul. Skłodowskiej w kierunku ul. Akademii Umiejętności, zignorowała znak B-20 - STOP skręcając w lewo, przez co doprowadziła do zderzenia ze skodą, która poruszała się ul Akademii Umiejętności w kierunku ul. Lipnickiej oraz fordem, który poruszał się ul. Akademii Umiejętności w kierunku ul. Łagodnej.

Wskutek zdarzenia seat wpadł w poślizg i uderzył w toyotę zaparkowaną przy ul. Skłodowskiej. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem i sześcioma punktami. - Często tędy jeżdżę, ale nie mam pojęcia, co mnie zaćmiło tym razem. Nawet mąż krzyknął - hamuj… - tłumaczyła sprawczyni zdarzenia. - Dobrze, że nikomu nic się nie stało - dodała.

Wycieki płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych aut zneutralizowali strażacy. W czasie pracy służb skrzyżowanie było zablokowane dla ruchu. Utrudnienia trwały około godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro