Pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego z udziałem dwóch aut na ul. Sobieskiego w Kozach. Jeden z pojazdów uderzył w drzewa. Wskutek zdarzenia śmierć poniósł 27-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło około godz. 13.50 w pobliżu skrzyżowania z ul. Kwiatową. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym audi, jadąc w kierunku Kęt, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w inny pojazd (w opla, kierująca tym pojazdem najprawdopodobniej rozpoczynała manewr wyprzedzania - przyp.red.), który poruszał się w tym samym kierunku, a następnie w drzewo. Samochód odbił się od tego drzewa i uderzył w kolejne. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku, jak i tożsamości kierowcy - powiedział nam kom. Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Badanie stanu trzeźwości kierującej oplem wykazało, iż jest trzeźwa. W toku czynności ustalono, że zmarły kierowca miał 27 lat i był mieszkańcem powiatu oświęcimskiego. Około godz. 16.30 po zakończeniu czynności na miejsce wypadku zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG1 celem wydobycia zwłok z wraku auta.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Kozy, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole policji. W czasie pracy służb odcinek ul. Sobieskiego był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia w ruchu trwały do około godz. 18.30. Dalsze czynności prowadzi policja.

Bielscy policjanci poszukują świadków powyższego wypadku drogowego. Osoby posiadające informacje lub nagranie tego zdarzenia z samochodowych kamer proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 40, tel. 33 8121255, alarmowe 997, 112.

Tekst i foto: Mirosław Jamro